Centrum Nauki i Techniki - Zwiedzanie Ekspozycji

CNiT
Łódź

CNiT - Centrum Nauki i Techniki - Zwiedzanie Ekspozycji

Centrum Nauki i Techniki EC1 to 150 stanowisk i eksponatów na ponad 8.000 m2 powierzchni wystawienniczej. Czyż trzeba więcej słów?

Centrum składa się z trzech ścieżek dydaktycznych:
„Przetwarzanie energii”
To najbardziej unikatowa część wystawy Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. Eksponaty historyczne, współczesne symulatory, gry komputerowe — wszystko to pozwala prześledzić nie tylko historię tego wyjątkowego miejsca ale i zapoznać się z wciąż używanymi technologiami produkcji prądu. Multimedialne elementy wystawy zaskakują i zachwycają każdego. Niezapomnianym przeżyciem jest obejrzenie mappingu na historycznym turbozespole Brown Boveri.

„Rozwój wiedzy i cywilizacji”
Zasady przyrody, prawa nauki, związane z nimi wynalazki — wszystko to pozwoliło zbudować cywilizację, w której żyjemy. W Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi nie będziemy o tym tylko opowiadać: poznajemy rzeczywistość dotykiem, zabawą, doświadczeniami i eksperymentami.

"Mikroświat — makroświat"
Tutaj pokazujemy to, co jest niewidoczne dla nieuzbrojonego oka. W Centrum Nauki i Techniki EC1 ujawniamy najwspanialsze tajemnice wszechświata — od obserwacji skrzydeł motyla przez mikroskop elektronowy aż po ujęcia najdalszych głębi Kosmosu.

 

Uwaga!

Przed wizytą w Obiekcie konieczna jest wymiana Vouchera MultiMuzeum na bilet wstępu.

Przypominamy o konieczności wydrukowania biletów.

Dostępne terminy
-

Brak dostępnych terminów w wybranym okresie