Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

al. Jana Pawła II 39
Kraków 31-864

info@muzeumlotnictwa.pl

http://www.muzeumlotnictwa.pl

(12) 642 87 00

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie zajmuje znaczące miejsce w krajobrazie kulturowym Małopolski, miejsce to ma wymiar symboliczny. Dawne Rakowickie Błonia to jedno z najstarszych europejskich lotnisk, powstałe w 1912 r., wielokrotnie rozbudowywane, funkcjonujące do 1963 r. Obecnie w historycznym krajobrazie tworzonego Lotniczego Parku Kulturowego zwiedzający Muzeum spotykają się ze współczesną techniką lotniczą, z historią awiacji i poznają zgromadzone tu statki powietrzne. Obserwują dynamikę zmian w przestrzeni Muzeum i powstawanie nowej oferty kulturalnej.

Głównymi założeniami ekspozycji w Gmachu Głównym są: nowoczesność formy, różnorodność tematyki, przyjazność dla zwiedzających, dostępność dla niepełnosprawnych. Spełnia on funkcje: muzealną, edukacyjną, naukową i biurową. W Gmachu znajduje się sala ekspozycyjna – 1.022 m2, sala edukacyjna – 588 m2, sala wielofunkcyjna, kino edukacyjne z 49 miejscami i stanowiska internetowe. Można tu skorzystać z biblioteki naukowej z czytelnią.
 
W zbiorach Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie znajdują się samoloty, śmigłowce, szybowce, motoszybowce, silniki lotnicze oraz inne eksponaty.
ZE WZGLĘDU NA SYTUACJĘ ZWIĄZANĄ Z COVID-19 CZYNNA JEST TYLKO EKSPOZYCJA ZEWNĘTRZNA MUZEUM.PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z WYTYCZNYMI MUZEUM PRZED WIZYTĄ.
 

 

WYSTAWY


Zwiedzanie indywidualne

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

CZYTAJ WIĘCEJ